Akademi Detay

DEÜ, 1 öğretim görevlisi alacak

DEÜ, 1 öğretim görevlisi alacak

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğegiren “ÖğretimÜyesi Dışındaki Öğretim ElemanıKadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca Öğretim Görevlisi alınacaktır.

Başvuru başlangıç tarihi:30.09.2019
Sonbaşvurutarihi:15.10.2019
Ön değerlendirm eaçıklamatarihi:23.10.2019
Girişsınavı tarihi: 30.10.2019
Sonuçaçıklamatarihi:04.11.2019
Sonuçların açıklanacağı internetsitesi:www.deu.edu.tr
Başvuruda bulunacakların ilanda belirtilen başvuru başlangıç tarihi ile son başvuru tarihi arasında ilgili birime başvurmaları gerekmektedir.

GENELŞARTLAR 1-657sayılıDevlet Memurları Kanunu’nun 48inci maddesinde belirtilen şartları taşımak. 2-ALES’tenenaz70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından enaz 50 puan ve ya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puanalmış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talepedenlerin ön değerlendirme ve nihaideğerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

ÖZELŞARTLAR
Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda enaz tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır.

MUAFİYET Doktora veya tıpta,dişhekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık yada sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksek okullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlıkalanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretimelemanı kadroların da çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınavşartı aranmaz.
BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER
Dilekçe Özgeçmiş Öğrenim belgesi Transkript ALES belgesi YDS belgesi veya Yükseköğretim Kurulunca eşdeğerliği kabuledilen bir yabancı dilsınavından almış oldukları puanı belirten belge Müracaatlar şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması şarttır.İnternet üzerinden yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
İLGİLİLEREDUYURULUR

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın