Akademi Detay

İKSAD, Yurtdışı Araştırma Burs Başvuruları

İKSAD, Yurtdışı Araştırma Burs Başvuruları

İKTİSADİ KALKINMA VE SOSYAL ARAŞTIRMALAR DERNEĞİ tarafından 2020 yılında (1 Ocak 2020-31 Aralık 2020) Türkiye ve KKTC dışındaki üniversiteler ve araştırma merkezlerinde alanları ile ilgili araştırma yapmak isteyen akademisyenlere araştırma bursu sağlanacaktır.

İKSAD Araştırma Bursları araştırmacının yurt dışında en çok 3 ay süresince yaşam masrafları, ve gidiş-dönüş yol masrafını kapsamaktadır. Araştırma süresi araştırmacının talebi, burs komisyonunun önerisi ve yönetim kurulu kararı ile en çok ve bir defaya mahsus olmak üzere 1 aya kadar uzatılabilir.

İKSAD Araştırma Bursunu almaya hak kazanan araştırmacılar, yurt dışındaki araştırma faaliyetlerine, 2020-2021 akademik yılı içerisinde başlarlar. Araştırmanın belirtilen akademik yıl içinde yapılması zorunludur ve en erken 1 Mart 2020, en geç 1 Ekim 2020′de bursun kullanılmaya başlanması gerekiyor.

Başvuru koşullarıyla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için aşağıdaki web sitesini ziyaret edip (GÜNCEL İLANLAR penceresi) altında başvuru şartlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

www.iksad.com
www.iksad.org.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın