Akademi Detay

Fas, 25 lisans/lisanüstü bursu verecek

Fas, 25 lisans/lisanüstü bursu verecek

Fas Hükümeti, 25 Adet lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde burs verecek. Fas Hükümetince adayların eğitim ücreti karşılanacak ve adaylara 900 dirhem (yaklaşık 90 ABD doları) ödeme yapılacak. Burs ödemesi 2 ayda bir yapılacak. Konaklama, yemek ve diğer masraflar adayın kendisine ait olacak.

Lisans bursuna başvuracak adayların, “çok iyi”, “iyi” ya da “orta” derecede mezuniyete sahip olmaları ve 19-23 yaş aralığında olması gerekiyor.

Yüksek lisans bursuna başvuracak adayların, en az “iyi” derece ile alınmış lisans diplomasına sahip olmaları gerekmektedir. Yüksek lisans ya da doktora programına başvuracak adayların seçtikleri üniversite ve bölümü belirtmeleri zorunlu. Üniversite ve bölümler hakkında adaylar www.enssup.ma adresinden ya da Fas’taki üniversitelerin internet sayfalarından bilgi alabilirler.

Programların eğitim dili Fransızca olup, iyi derecede Fransızca bilgisi olmayan adaylara bir yıl Rabat’da hazırlık eğitimi verilecek.

Arap dili ve edebiyatı ile İslami araştırmalar bölümlerinde dersler Arapça düzenlenecektir. Bu bölümlere başvuran adayların iyi derecede Arapça bilmeleri gerekmektedir. Başvuracak adayların en az A2 seviyesinde Arapça bilmeleri gerekmektedir.

Adaylar programlar, başvuru koşulları, üniversiteler ve diğer hususlar hakkında www.fuia.ma, www.ennsup.gov.ma, www.men.gov.ma, ve www.ofppt.ma adresinden detaylı bilgiye ulaşabileceklerdir.

Adayların Fas’a gitmeden önce uzun süreli vize (öğrenim vizesi) almaları gerekiyor.
Bursla ilgili ayrıntılı bilgiye şu adresten ulaşılabilecek: http://abdigm.meb.gov.tr/www/fas/icerik/1258

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın