Akademi Detay

İTÜ, 20 öğretim görevlisi alacak

İTÜ, 20 öğretim görevlisi alacak

Üniversitemizin muhtelif birimlerine, 657 sayılı Kanunun 48 maddesi, 2547 sayılı Kanunun 31. maddesi ile 09.11.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili hükümleri uyarınca öğretim elemanı alınacaktır.
BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER
1. Öğretim Elemanı Başvuru Formu (http://www.pdb.itu.edu.tr adresinden temin edilebilir.)
2. ALES Belgesi (En az 70 puan ve üzeri)
3. Yabancı Dil Sınavı Sonuç Belgesi. Yönetmelikte “…yabancı dil puan barajlarının üzerinde bir puanı asgari puan olarak belirleyebilirler.” hükmü uyarınca; Üniversitemiz Senatosunun 15.11.2018 tarihli senatosunda alınan karar uyarınca; Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından Yabancı Diller Yüksekokuluna başvuracak öğretim görevlisi adayları için90, Konservatuvarın Anasanat dallarına başvuracak öğretim görevlileri için 55, ilandaki diğer öğretim görevlisi kadroları için en az 65 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdanbu puan muadili bir puan almış olmak gerekir.
4. Özgeçmiş
5. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
6. Fotoğraf (1 adet)
7. Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesi mezuniyet belgesi ile yurt dışından alınan diplomaların denklik belgeleri(Resmi Kurumlarca aslı gibidir veya noter onaylı) (e-devletden alınan belgeler geçerlidir.)
8. Lisans Transkripti (Asıl veyaResmi Kurumlarca aslı gibidirveya noter onaylı)
9. İlan özel şartlarında belirtilen belge ve sertifikalar ile tecrübe gösterir belge (İlanda tecrübe şartı isteniyorsa çalışılan iş yerlerinden alanları ve görev yaptığı tarihleri gösterir imzalı belge ve SGK hizmet dökümü, Kamuda çalışmış ya da çalışanlar için hizmet belgesi)10. Erkek Adaylar için Askerlik terhis, tecil veya muafiyet belgesi (e-devletden alınan belgeler geçerlidir.)
Başvurular; kadrosu ilan edilen birimeşahsen veya posta ile yapılacak olup, Postada meydana gelebilecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Adaylar birden fazla kadroya başvuramazlar. Süresi içinde yapılmayan ve eksik belgeli başvurularkabul edilmeyecektir.
Sınavın kazanılması durumunda, belgelerin asıllarının, resmi Kurum onaylı olanlarının (aslı gibidir) ya da noter onaylı örneklerinin teslim edilmesi zorunludur. Başvuran adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması durumunda atamaları yapılmayacak veya yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Adayları ilgilendiren başvuru ve atama süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Üniversitemizin web sayfasından (www.itu.edu.tr) yapılacak olup adaylaraayrıca yazılı tebligatyapılmayacaktır.
SINAV TAKVİMİ
Başvuru Başlama tarihi08.07.2019
Başvuru Bitiş Tarihi22.07.2019
Ön Değerlendirme Tarihi25.07.2019
Sınav Tarihi 30.07.2019
Sonuç Açıklama Tarihi05.08.2019

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın