Akademi Detay

Samsung Cloud ücretsiz depolama alanı, 1 Haziran’dan itibaren yalnızca 5GB’a düşüyor

Samsung Cloud ücretsiz depolama alanı, 1 Haziran’dan itibaren yalnızca 5GB’a düşüyor

1 Haziran’dan itibaren Samsung Cloud’daki ücretsiz depolama planı 15GB’tan 5GB’ye düşürülecek. Bilindiği üzere Samsung Cloud, çeşitli akıllı telefon uygulamalarından (Samsung Notes gibi) bir Samsung hesabına kişileri senkronize etmek için Galaxy akıllı telefon ve tablet sahiplerinin sahipleri için yerleşik bir bulut yedekleme çözümüdür. Ancak gelen habereler göre, kısa sürede sağladığı ücretsiz depolama alanı %50’dan fazla azaltılıyor.

31 Mayıs’tan önce yapılan Samsung hesapları etkilenmez

Yeni ücretsiz depolama bant genişliğinin hemen yürürlüğe girmediğini ve 31 Mayıs’tan önce bir Samsung hesabı yapmış olanları etkilemeyeceğini belirtmekte fayda var. Bu, yeni bir Samsung hesabı oluşturanların 15GB alabilmeleri için hala bir hafta kaldığı anlamına geliyor. Bu depolama alanı size çok gelebilir, ancak ancak görüntüler ve videolar için senkronizasyonu etkinleştirirseniz, hızlı bir şekilde bu alanın tükendiğini ve yetersiz kaldığını görebilirsiniz. Aslında, Galaxy cihazındaki bir Samsung hesabına giriş yaptığınızda galeri senkronizasyonu varsayılan olarak etkin hale gelir, bu nedenle 15GB’lık depolama alanının doldurulması zaman almaz.

5GB depolama alanı, birçok kullanıcı için cihazlarında görüntü ve video yedeklemeyi devre dışı bıraktıktan sonra yeterli olacaktır (bunu Ayarlar >Hesaplar>Yedekleme> Samsung Cloud menüsünden yapabilirsiniz); Google, Google’ın oturum açtığı bir Android cihaza hangi uygulamaları yüklediğini zaten bildiği için, uygulama yedeklemesini de devre dışı bırakmak iyi bir fikir olabilir. Google, bu uygulamaları Google Play Store’dan geri yüklediğinden (Samsung’un aksine, yükleme dosyalarını kaydeder) kendi sunucularında), yeni bir cihaza geri yüklediğinizde uygulamaların en son sürümünü alma avantajı vardır.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın