Akademi Detay

Kayseri Müftüğünden Erü İlahiyat Öğrencilerine İftar

Kayseri Müftüğünden Erü İlahiyat Öğrencilerine İftar

14.05.2019 Salı günü Kayseri İl Müftülüğü ve TDV Kayseri Şubesi tarafından Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi son sınıf öğrencilerine iftar yemeği verildi.

İftar yemeği sonrası Hunat Camii Müezzin Kayyımı Adem Peker tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu ve Bünyan İlçe Müftüsü Mahmut Taşyapan tarafından da dua yapıldı.

Kayseri Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lütfullah Cebeci, mezuniyet sevincini yaşayan öğrencilere “Bundan sonra yeni bir hayata başlıyorsunuz. Okulunuzu arayacaksınız. Çünkü böyle bir hayatı ve ortamı bir daha bulamayacaksınız. Gittiğiniz yerlerde önemli görevler üstleneceksiniz. Sizler eğitim ordusunun önemli birer neferlerisiniz. Üzerinizde büyük bir sorumluluk olduğunu biliniz. Gittiğiniz yerlerde yol gösterici ve problem çözücü olun. Gelecek hayatınızda başarılar diliyorum. Hayırlı hizmetler diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Temel Yeşilyurt, “Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğrencisi olmanın ayrıcalıklı olduğunu düşünüyorum. Sizler üzerinize düşen sorumluluğun bilincinde olun. Kendinizi geliştirin, donanımlı olun. Peygamber Efendimiz (s.a.s.) “Kim güzel bir yol, iyi bir çığır açarsa açtığı yolun, çığrın ecri ve kendisinden sonra, onunla (o yolla, o çığırla) amel edenlerin ecirleri, sevaplarından hiçbir şey eksilmeden ona aittir. ” buyuruyor.

Yaklaşık dört yıldır mezun olacak öğrencilerimize iftar veren İl Müftümüz Sayın Güven’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Sizlere de bundan sonraki hayatlarınızda muvaffakiyetler ve başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

İl Müftümüz Prof. Dr. Şahin Güven, “Peygamber Efendimiz (s.a.s.)’in bir hadisi şeriflerinde “Ey Ali, senin vasıtanla, senin aracılığınla sadece bir kişinin bile hidayete ermesi, doğru yolu bulması, üzerine güneşin doğup battığı şeylerden daha hayırlıdır, şu vadi dolusu kızıl kızıl develerden daha hayırlıdır, şu dünyadaki her şeyden daha hayırlıdır.” buyurmaktadır.

Kendimize bir hedef koyacağız. Artık sizler eğitim ordusunun birer neferlerisiniz. Burada en büyük amacımız yüce Mevla’ya kulluk ve onun dinine hizmet olmalıdır. Bu sebeple sizler vasıtasıyla nice evlatlarımız hakikati ve doğru yolu bulacaktır. Sizler vasıtasıyla gençlerimiz kötülüklerden arınacaklardır. Bu, dünyada elde edeceğimiz her şeyden daha hayırlıdır. Bizler bu dünyada Rabbimizin rızasını kazanma uğrunda çalışmalar yaptığımız sürece yüce Rabbimiz bizlere hem bu dünyada huzurlu ve mutlu olabileceğimiz hem de ahirette huzur ve mutluluğu yakalayabileceğimiz güzellikler bahşeder.

Resmi olarak fakülte öğrenciliği bitiyor ama ilim talep etme bitmiyor, devam ediyor. Peygamber Efendimiz (s.a.s.) “Beşikten mezara kadar ilim talep edin” buyuruyor. Bir eğitimci eğer ilim öğrenmeyi, kitap okumayı bırakmış ise aslında o, tükenmiş, bitmiş demektir. Onun için okumayı ve ilim tahsil etmeyi bırakmamalıyız. Eğer bizler ilim peşinde koşarsak, rızık da bizim peşimizden koşar. Eğer bizler rızık peşinden koşarsak, rızık bizden kaçar, bizde rızkın peşinden koşarız. En nihayetinde, her ikisinde de koşuyoruz ama ikincisi ilim için koşmanın yanında çok sönük kalır.  Onun için yüce Mevla hepimizi ilim yolunda koşanlardan eylesin. Ölünceye kadar öğrenen ve öğretenlerden eylesin inşallah.” diyerek sözlerini tamamladı.

Protokol konuşmaları sonrası Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi son sınıf öğrencileri tarafından İl Müftümüz Sayın Güven’e, Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Sayın Yeşilyurt’a, Kayseri Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Sayın Cebeci’ye çiçek takdim ettiler.

Düzenlenen iftar yemeğine, İl Müftümüz Prof. Dr. Şahin Güven, Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Temel Yeşilyurt, Kayseri Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lütfullah Cebeci, İl Müftü Yardımcılarımız Mehmet İzci, Fatma Feyza Güner, Ahat Taşçı, İlçe Müftüleri, İl Müftülüğü Koordinatörleri, TDV Eğitim Koordinatörleri, Safa Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Zülfü Talu, din görevlileri, daire personeli ve öğrenciler iştirak etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın