Akademi Detay

Endnote’de Kütüphane Eşitleme Nasıl Yapılır?

Endnote’de Kütüphane Eşitleme Nasıl Yapılır?

Eğer Endnote’nin lisansı satın aldığınızda, Endnote’nin Depolama Alanı ne kadar alan sağladığını daha önceki yazımızda anlatmıştık. Bu yazımızda  Endnote’nin online alanı üzerinde kütüphanenizi nasıl eşitleyebileceğinizi anlatacağız. Hemen belirtelim ki endnote’nin deneme sürümü ya da lisansını satın aldıktan sonra iyi yıllık bir zaman geçtiyse, online olarak sınırlı bir alanının var demektir. 

Ancak endnote lisansını satın aldıysanız ve bilgisayarınıza yüklediyseniz, Endnote size 2 yıl kullanabileceğiniz çevrimiçi sınırsız bir kullanım alanı sunuyor. Bu iki yıllık süre içinde yazılımınızı bu online servis ile ilişkilendirip, bilgisayarınızda oluşturduğunuz kütüphanenizi çevrimiçi olarak eşitleyerek, kütüphanenizi online olarak da kullanabilirsiniz. Kütüphanenizi online olarak eşitlediğinizde, istediğiniz her yerden buna erişebilir ve kullanabilirsiniz. Aynı zamanda diyelim ki evdeki bilgiyarınıza da endnote yüklediniz, isterseniz online olarak evdeki bilgisayarınızı da eşitleyerek, tüm kütüphanenizi bu bilgisayarınıza da kurabilirsiniz. 
Bilgisayarınıza yazılımı ilk yüklediğinizde, ilk işiniz bir kütüphane oluşturmak olacaktır. Bunun için üst menüden File>New seçeneğiyle bunu yapabilirsiniz. Bilgisayarınız üzerinden istediğiniz kadar kütüphane oluşturabilir ve birbirinden farklı kütüphaneler kurabilirsiniz. Endnote buna imkan veriyor ve bu alanda istediğiniz kadar kütüphane oluşturmakta özgürsünüz. Ancak kütüphanenizi çevrimiçi eşitlemeye gelince, bura bir sınırlılık söz konusudur. Size online sistem site yalnızca bir kütüphanenizi eşitleme imkanı veriyor. Birden fazla kütaphaneyi online olarak eşitleyemezsiniz. Kütüphanenizi online olarak eşitlemek için.

  • Öncelikle Myendnote üzerinden kendinize ücretsiz bir kullanıcı hesabı oluşturuyorsunuz.
  • Sonra Endnote’yi bilgisayarınızda açıyorsunuz.
  • Edit>Preferences bölümüne gidip, sağ bölümden “Syn” seçeneğine tıkladığınız sağ kısımda şöyle bir bölüm göreceksiniz:
  • Buraya myendnote üzerinden oluşturduğunuz kullanıcı e-posta adresini ve şifrenizi giriyorsunuz. Eğer eşitlemenin otomatik yapılmasını istiyorsanız, alttaki “Sync Outomatically” seçeneğini işaretlemeyi unutmayınız. İsterseniz daha sonra manuel olarak da bu işlemi yapabilirsiniz.

Ancak tekrar hatırlatalım, yalnızca bir kütüphanenizi eşitleyebilirsiniz. eğer, eşitlediğiniz kütaphaneyi değiştirmek isterseniz, bu da mümkün, bunu da bir başka yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın